DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Kokio tipo failus reikia pateikti spaudai?

Maketai turi būti PDF (*.pdf) arba Corel Draw (*.cdr). Nuotraukos JPG/JPEG, TIFF, PNG, kurių raiška ne mažesnė nei 300 dpi.

KAIP PATEIKTI FAILUS?

Maketus galite siųsti:
El. paštu (iki 25MB): uzsakymai@yzireklama.lt
(Nemokama internetine failų apsikeitimo programa WeTransfer iki 10 GB.)

Failo pavadinime (be lietuviškų raidžių) turėtų būti nurodyta: gaminys, galutiniai gaminio matmenys mm, mąstelis (jei failas mažintas arba didintas), užlaidos dydis, kiekis ir popierius, kaip pvz.: Skrajutes.A6.4mm_uzlaidos.2000vnt.150gr.pop.pdf arba tentas_2500x2500mm_zieduotas_1vnt.tiff

Kodėl svarbu SAUGIOS ZONOS?

Svarbiausi elementai, tokie kaip logotipai, tekstai, paveikslėliai ir kt. turi likti saugios zonos ribose. Jei maketo fonas ne baltas arba yra elementų, kurie dokumente ribojasi su kraštu, būtina pratęsti juos už lapo ribų.

REZOLIUCIJA ir DPI.

Raiška turi būti nemažesnė kaip 300 DPI rezoliucijos. Rastrinės programos kaip ir Photoshop standartiškai naudoja 72 DPI rezoliuciją, kurios spaudai nepakanka. Nustatykite 300 DPI rezoliuciją prieš pradedant maketuoti.

SPALVŲ ATITIKIMAS

Maketo spalvos turi būti iš CMYK arba GREYSCALE spalvų skalės, jei pageidaujate naudoti konkrečias spalvas ar atspalvius nurodykite PANTONE spalvų kodus.
Spalvų perėjimai ir kiti daugiasluoksniai elementai: Mask, Powerclip, Gradient, Fountain Fill ir kiti panašūs objektai, taip pat permatomi (transparency, opacity) ar iš kelių sluoksnių susidedantys fonai privalo būti konvertuoti į 1 rastrinį objektą (bitmap), kurio raiška ne mažesnė nei 300 dpi.

Juoda spalva turėtų būti kompozicinė (rekomenduojame C:75 M:68 Y:68 K:100). Pilką spalvą rekomenduojame nustatinėti juodos spalvos procentais.

TEKSTAS ir KAIP JĮ SUKREIVINTI?

Visi tekstai turi būti konvertuoti į kreives:

CorelDraw programoje – Convert to curves,
Illustrator – Create outlines,
Photoshop – rasterize layer.

JEI MEKETĄ RUOŠIAME MES

Po maketo patvirtinimo (nesvarbu ar jūs davėte tekstą ar jį perrinkome mes) neprisiimame jokios atsakomybės už galimai paliktas stiliaus, rašybos ar kitokio pobūdžio klaidas. Taigi, peržiūrėkite ne tik visumą, dizainą, bet ir pasitikrinkite klaidas.

DĖL TEKSTO VERTIMO

Mes neverčiame tekstų į nė vieną iš užsienio kalbų (nei anglų, nei vokiečių, nei rusų). Tekstą turite pateikti jūs. Ir prieš patvirtinant maketą, persižiūrėti ar nėra klaidų, nes nevisi šriftai vienodai atpažysta užsienio kalbų raides, simbolius (ypač rusų k.) ir pan. Po maketo patvirtinimo mes nepresiimame jokios atsakomybės už galimai paliktas klaidas.

... IR PABAIGAI

Galutinę spaudos gaminio kokybę, spalvų tikslumą be išvardintų niuansų taip pat įtakoja:
besikeičianti patalpos temperatūra, santykinė drėgmė, jūsų ir mūsų monitoriaus sukalibravimas, spaudos įranga, popieriaus kokybiniai parametrai, operatoriaus darbo patirtis ir t.t.

YZI komanda deda visas pastangas, siekiant gauti aukščiausią spalvų stabilumą, tačiau nepaisant to spaudos spalvos gali šiek tiek skirtis kartojant gaminio tiražą po tam tikro laiko. Yra galimybė „pritraukti“ spalvą prie buvusio gaminio spalvos, tačiau nėra 100% tikimybės, kad ji bus identiška.

Jei jūsų siųstas maketas neatitinka šių spaudos reikalavimų, už spaudos ar pospaudiminių darbų kokybę atsakomybės neprisiimame. Dizaino elementų ar gramatinių klaidų, esančių makete, netikriname ir už jų patekimą į galutinį spaudinį neatsakome, todėl atidžiai viską dar kartą peržiūrėkite.

Jei turite klausimų drąsiai kreipkitės į mūsų projektų vadovę arba maketavimo/dizaino paslaugas užsakykite pas mus.